Sanal Tur Nedir?

Sanal tur, mevcut bir konumun art arda dizilen hareketsiz 360 görsellerden oluşturulmuştur. İstediğiniz her detayı inceleyebileceğiniz bir fotoğraf dizisidir. Müzik, kat planları, ölçüm araçları, vb. gibi diğer multimedya öğeler de kullanılmaktadır. Çekim yapılan konumu en gerçekçi haliyle görebilmenize yardımcı olur. Bu sistem ile bir mekanı veya alanı oraya gitmeden gezebilirsiniz. Ayrıca, zaman ve konum insanlar için bir sorun teşkil ettiğinde mükemmel bir alternatiftir. Pek çok çeşidi bulunan 3D gezinti sistemi aynı zamanda kullanıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Bu yazımızda sizler için sanal tur hakkında merak edilen konuları ele alacağız.

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle pek çok sektör dijitalleşmeye ihtiyaç duymaktadır. Dijitalleşmenin etkisiyle son dönemlerde birçok insan; herhangi bir şehre, otele, restorana veya mağazaya gitmeden önce hatta bir turistik seyahate çıkmadan önce bile mutlaka gidecekleri yerin nasıl bir yer olduğunu detaylı bir şekilde görmek isterler. Tüm bunları bilgisayarınızın veya telefonunuzun ekranından yaptığınızı hayal edin. Sanal tur ile insanlar, görmek istedikleri pek çok konumu gitmeden önce canlı bir şekilde görebilmektedir. Bu tur sistemi ile bahsettiğimiz tüm incelemeleri ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

sanal tur nedir

360 Sanal Tur

360 Sanal Tur, kesintisiz bir bütün olarak sunulan, kişinin 360 derece açıyla görmek istediği tüm alanları görmesi için tasarlanmış bir hizmettir. Bu dizi serisi, 360 derecelik kameradan gerçek çekimlerle oluşturulmuş bir dijital pazarlama hizmetidir. Emlak sektörü, oteller, tatil köyleri, eğitim kurumları, turizm sektörü, restoranlar, kulüpler, fabrikalar ve benzeri sektörlerin kullandığı bu sistemin kullanıcıları, incelemek istedikleri mekânı 360 derecelik açıdan inceleyebilirler. Çekimler tüm cihazlardan görüntülenebilir. Sanal tur teknolojisini bilgisayarınızda, telefonunuzda veya tabletinizde tek bir parmak hareketi ile inceleyebilirsiniz. Mekan ile ilgili 360 derecelik perspektif elde edebilir ve mekân kapalı olsa bile mekânı baştan sona inceleyebilme hizmeti sunar. 

Sanal Tur Fiyatları

Sanal tur çekim hizmetlerimizden yararlanmak çok kolay. Fiyatlarını merak mı ediyorsunuz? Mekanınızın bilgilerini, fiyat teklif formu ile bizlere iletin. Uzman görüntüleme ekibimiz tarafından incelensin. Hızlıca dönüş yapalım

360 Sanal Tur Nasıl Yapılır?

360 Sanal Tur, gerçek anlamda oturduğunuz yerden seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Evinizdeyken ya da herhangi bir yerdeyken başka bir mekânı gezebilir ve neredeyse gerçek gibi hissettiren, dünyanın en ünlü şehirlerini, restoranlarını, müzelerini ve pek çok yeri sanal ortamda ziyaret edebilirsiniz. Bu teknolojiyi kullanarak, rezervasyon yapmadan önce bir otelde gezinebilir, seyahat programınızı sanal olarak keşfettikten sonra tercihlerinize göre planlayabilirsiniz. Bu teknolojinin asıl öne çıkan özelliği içerisinde bulunduğunuz mekânı tüm detaylarıyla baştan aşağıya inceleyebiliyor olmanızdır.

360 sanal tur hizmeti, sanal tur nasıl yapılır,360 sanal tur

Sanal Tur görüntüleme hizmeti iki şekilde yapılabilir;

  1. 360 derece ile çekilen fotoğrafları birleştirme yöntemi
  2. Matterport cihazı ile yapılan çekim

Bu tekniklerin uygulanabilmesi için mutlaka uzman bir ekip, son teknoloji cihazlar ve gelişmiş yazılımlar kullanılmalıdır. Geleneksel 360 derece fotoğraflar ile oluşturulan turlar teknolojinin gerisinde kalmıştır. Sanalturcu olarak matterportun cihazları ve yazılımı ile bu hizmeti sağlamaktayız.


Çekimlerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Çekimlerinde, mekanlarınızdaki düzen ve ışıklandırma çok önemlidir. Müşteri veya müşteri adaylarınıza deneyim sunarken kesinlikle dikkat edilmesi gereken konu düzendir. Mekan mutlaka toplu ve düzenli halde çekime girmelidir. Ziyaretçiler sanal tur içerisinde temiz ve düzenli alanlarda daha fazla zaman geçirmektedir. İkinci önemli konu ışıktır. Kapalı alanlarda ışıklandırmanın güçlü olması çekimlerin daha güzel olmasına yol açacaktır. Gün ışığı ile aydınlatılan mekanlar için çekim tarihleri havanın güzel olduğu günlere planlanmalıdır.

Nerelerde Kulanılır, Kimler Yaptırmalı?

Çekimler içerisinde hizmet verilen veya tanıtılmak ve etkileşimi arttırılmak istenilen tüm mekanlar için uygundur. Güzel alanlar ve bu alanları deneyimlemek her zaman insanları etkileyebilir. İşinizi veya mekanlarınızı, sizi tanımayan veya hakkınızda yeterince detaylı bilgi edinemeyen müşteri adaylarınıza canlı olarak deneyimletebilirsiniz. Stoklarınızı tuttuğunuz depolar, üretim merkeziniz olan fabrikalar veya restaurantlarınız için yapılan sanal tur hizmetlerimiz beklenmedik kapıları aralayabilir, Özellikle emlak sektörü için sizi gerçek müşteri adaylarına ulaştırabilir ve zaman kazandırabilir.

Sanal Tur ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yıllar içinde edindiğimiz deneyimler ve müşteri adaylarımızdan sıkça gelen soruları sizler için derledik.
Sıkça sorulan sorular sayfamızı

Sanal Tur Avantajları Nelerdir?

Hizmetlerimizin avantajlarının bazılarını aşağıda sıraladık.

Daha geniş kitlelere ulaşın

Projelerinizi pazarlamak için 3D gezinti  kullanmak, kişiler açısından daha iyi bir erişim elde etmenize yardımcı olabilir. Sanal gezinti çekimleri sıradan görsellerden çok daha etkili ve merak uyandırıcıdır. Firmanız ya da kuruluşunuz hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişiler ayrıntılı bilgi edinmek için dijital ikizinizi incelerler. Bu nedenle tanınmış matterport geliştiricileri, sunumlarınızı daha etkili hale getirmek ve daha ince ayrıntılar eklemek için entegrasyon uygularlar. Böylece, sektörde ön plana çıkabilir ve yeni teknolojileri kullanarak projelerinizin satış potansiyelini etkin bir şekilde artırabilirsiniz.

İlgi çekin, deneyim sunun

Rekabetçi iş dünyasında izleyicilerin dikkatini uzun süre korumak oldukça zordur. Ancak Projeleriniz için büyüleyici virtual turlar oluşturarak daha fazla müşteri çekme şansınızı artırabilirsiniz. Örneğin; bir gayrimenkul firmasıysanız müşterileriniz inşaat bittikten sonra sizinle iletişime geçerek ev sahibi olmak isteyebilir. Bu gibi durumlar için, bir mülkün dijital ikizini oluşturmak size müşteriler ile anlaşmayı olumlu sonuçlandırma avantajı sağlayacaktır. Bu sistem, normal fotoğraflamaların yanı sıra sanal tur çekimleri ile görselleştirildiğinde ilgi çekmenizi sağlayacak ve daha profesyonel bir izlenim oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Müşterilerinize ve işinize zaman kazandırın

Sanal bir araç müşterilerinizin çok fazla zaman ve paradan tasarruf etmesine yardımcı olacaktır. Örneğin; müşteri kitlenizin yakın çevredeki restoranlardan hangisini tercih etmesi gerektiğine dair bir araştırma yaptığını düşünün. O sırada sizin sanal tur çekiminizi görerek mekanınızı ilgi çekici bulabilir ve sizi tercih edebilirler. Böylece, daha mekâna gelmeden sanal tur ile mekânı ziyaret etmiş olurlar.

Sanal tur ile 7/24 görünür olun

Sanal tur 7/24 bir hizmettir. Mekânınız kapalı olduğu saatlerde bile müşterileriniz veya müşteri adaylarınız, işletmenizi gezebilir. Ayrıca, internetteki varlığınızın değerini artırır. Böylece, web sitesi ziyaretlerini gerçek hayattaki müşterilere dönüştürerek gelirinizin de artmasına yardımcı olur. Potansiyel bir müşteri anında randevu almak veya sipariş vermekle ilgileniyorsa, sizinle doğrudan iletişime geçebilir.

Daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz

Hedefiniz; potansiyel müşterilerinizin ön izlemesi için işletmenizin en iyi fotoğraflarını çekmek ise uzmanlığımıza güvenebilirsiniz. Sizin için sağladığımız hizmet ile pazarlamayla ilgili zorlukları aşmış olacaksınız. Böylece, işletmenizi daha düşük bir maliyetler ile pazarlayabilirisniz. Sanal tur görsel dizisi ile ekstra uzun açıklamalar eklemek zorunda kalmadan potansiyel müşterilerinize işletmeniz hakkında bilmeleri gereken bilgileri aktarmış olacaksınız.

Sanal Tur Fiyatı Ne Kadar?

Çekim ve yayınlama ücretleri ortamın metrekaresine, kat sayısına ve yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Teklif formumuzu doldurarak çekim yaptırmak istediğiniz alan için fiyat kriterlerimiz doğrultusunda hızlıca sanal tur fiyat teklif formunu ziyaret ederek fiyat alabilirisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl bir Teknoloji?

Sanal tur, çekim yapılan alanda çevrimiçi olarak ortamı gezme. ölçme ve detaylı inceleme imkânı sağlar. Sanal tur panoramik verilerden oluşturulan, ortamın gözle görünen halini 3 boyutlu bir şekilde bizlere sunan, gerçek yaşam alanlarını sürükleyici dijital ikiz modellere dönüştüren görüntüleme hizmetidir.Detaylı bilgi için sanal tur sayfamızı inceleyebilirisiniz.

Kullandığımız 360 Görüntüleme Teknolojisinin Avantajları

Sanal tur hizmetlerimizi gerçekleştirirken matterport teknolojisini kullanmaktayız.

Materport görüntüleme sektöründe öncü bir firma olarak, rakiplerinin çok ilerisinde servisler sunmaktadır.

Matterport, sürükleyici 3D modeller, iş birliğini geliştirmek ve proje yönetimini hızlandırmak için insanları ve yerleri birbirine bağlamak için en etkili araçtır.

Matterport, satılık veya kiralık mülkleri tanıtmak, inşaat projeleri planlamak veya özel yerleri yakalamak için ideal olan dijital ikizler oluşturmayı sağlar

Tüm Cihazlara Uyumlu

Evet, sanal turunuzu akıllı telefon, ipad, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarınız ile kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

Nasıl Paylaşılır?

Sanal tur çekimlerini bir link vasıtası ile SMS, E- Posta ve Whatsapp üzerinden kolayca paylaşabilirsiniz.

Websiteme Nasıl Ekleyebilirim?

Çekim sonrasında size sağlayacağımız embed kod (Gömülü Kod) ile wordpress veya herhangi bir altyapı ile oluşturulmuş websitenize kolayca ekleyebilirisiniz.

Çekimlerin Süresi

Çekim süresi yine mekânın m² büyüklüğüne göre değişebiliyor. 1000 m² lik bir mekân yaklaşık 5 ile 6 saat arasında sürebilir.

Teslim Süresi

Proje teslim süresi ise mekânın büyüklüğüyle orantılı şekilde 2 ile 7 gündür.

Sanal tur içerisinde ne gibi özellikler mevcut?
  • Çekim yapılan alanda online olarak ortamı gezme ve detaylı inceleme imkânı yaratmak,
  • 2 boyutlu ve 3 boyutlu kat planının görüntülenebilmesi,
  • Web sitelerine embed kod ile kolay entegre
  • Sanal tur içerisine, nesnelerin üzerine bilgi ikonları ( Mattertags ) ekleyerek fotoğraf, video, müzik, logo ve detaylı bilgiler paylaşmak,
  • Google street’e entegrasyonu ( ücretli hizmet )
  • Mekânın her alanını detaylı bir şekilde hatasız bir şekilde ölçme imkanı,
  • Geniş açılı profesyonel fotoğraf çekimi

© Copyright 2019 - 2024 | Designed by ordek.co | All Rights Reserved