Turizmin Yeni Hali: 3 Boyutlu Sanal Tur

Güncellenme Tarihi
29 Haziran 2021

Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi? Yoksa 3D sanal tur teknolojisi ile seyahat öncesi her ikisini de aynı anda karşılayabilen müşterileriniz mi? Matterport teknolojisi ile 3D görüntüleme alanında profesyonel hizmet sunan Sanal Turcu, konaklama işletmenizi çok daha geniş bir müşteri kitlesine ulaştırmanız için size sayısız fırsat sunuyor!

Turizm, insanların eğlenme veya kültür birikimini geliştirme maksadıyla gerçekleştirdikleri bir aktiviteler bütünü. Bunun yanı sıra sağlık ve iş gibi faktörler de turizmin kapsadığı önemli alanların başında geliyor. İnsanların günlük rutinlerinden uzaklaşıp bedenen ve zihnen tazelenmelerini sağlayan turistik faaliyetler, haliyle 7’den 70’e herkeste büyük bir ilgi uyandırıyor. Bu da turizm sektörünün mevsim ve şartlar fark etmeksizin daima canlı kalmasını sağlıyor.

Sektörde Kalıcı Olmak, Dönüşümden Geçiyor

Turizm sektörü devamlılığını her zaman koruyacak olsa da günümüzün değişen şartları, konaklama işletmelerinin birtakım yenilikçi adımlar atmasını gerekli kılıyor. Bu adımların en önemli ve kapsamlı kısmını ise “dijital dönüşüm” oluşturuyor. Potansiyel müşterilerinizin sizi kolayca keşfedebilmesi için çeşitli dijital mecralarda yer alıyor olabilirsiniz. Peki, sizin işletmenizin tercih edilmesi için bu yeterli olmaya devam edecek mi?

Dijital Dünyada Varsınız, Peki Ya Sonrası? 

Kompleks veya butik bir konaklama işletmesi sahibisiniz. Ve gerek odalarınız gerekse de işletmenizin ortak kullanım alanları, misafirlerinize konfor sağlamak için gereken tüm imkanları barındırıyor. Müşterilerinizin memnuniyetini sağlamak adına nitelikli personel alımına ve hijyen koşullarının sağlanmasına da büyük bir özen gösteriyorsunuz. Potansiyel müşterilerinizi kazanmak için ise güncel bir web siteniz, aktif sosyal kanallarınız ve zengin bir e-posta ağınız bulunuyor. 

Tüm bunlari tatil planı yapan web kullanıcılarının işletmenizi görmesi ve tercih etmesi için oldukça önemli. Fakat unutmayın, rekabet ettiğiniz birçok işletme de müşteri adaylarınıza bu temel imkanları sağlıyor.

Şimdi, İşletmenizi “Tüm Boyutları ile” Dijitale Taşıma Vakti!

Sektörünüzde öne çıkmak ve potansiyel müşterilerinizin sizi tercih etmesini sağlamak için onlara, işletmenizin sunduğu olanakları çok daha detaylı bir şekilde aktarabilmeniz gerekiyor. Bunu sağlamanın en iyi yolu ise etkileşimli içeriklerden geçiyor. Müşterilerinizin işletmenizi ziyaret etmeden interaktif tur yapabilmesine olanak tanıyan 3D çekim teknolojisi, bu konuda size oldukça etkili bir çözüm sunuyor.

360° Sanal Tur, İşletmenize Neler Katabilir?

Turizm sektörü, perakende alışveriş ve seyahat ile birlikte en fazla online işlem yapılan alanlar arasında yer alıyor. Bulundukları bölgeden daha farklı destinasyonları hedefleyen birçok tatilci adayı, konaklama ihtiyaçları için web üzerinde detaylı araştırmalar yapıyor. Ve hakkında bolca görsel kaynak ile bilgi bulunan işletmeler, bu noktada büyük bir önceliğe sahip oluyor. Web kullanıcılarına sanal gezinti imkanı sunan 360° çekim teknolojisi, işletmelere söz konusu alanda en büyük avantajlardan birini sağlıyor.

İşletmenizi Tek Tıkla Gösterin, Gezdirin, Anlatın

Mekanların 360 derece görüntülenebilmesine olanak sağlayan sanal turlar, dünyanın her bölgesinden tatilci adaylarının, işletmenizi keşfedebilmesi için pratik ve detaylı bir çözüm sunuyor. Aynı zamanda ilgili alanlar üzerine ekleyebileceğiniz açıklama etiketleriyle müşterilerinize rehberlik ediyor. 

Üstelik sanal turlar; web siteniz, sosyal medya hesaplarınız, e-postalarınız ve SMS aracılığıyla tek tıkla erişime imkan tanıyor. Müşterilerinize VR teknolojisi aracılığıyla sanal gerçeklik deneyimi de sunabileceğiniz 360° gezinti seçeneği, işletmenizi bu anlamda bir adım daha öteye taşıyabilmenizi sağlıyor. 

3D Lazer Tur ve Çok Daha Fazlası, Sanal Turcu’da!

Matterport Media görüntüleme teknolojisi ile işletmenizi 3 boyutlu olarak dijitale taşıyan Sanal Turcu, 3D Scan hizmetinin yanı sıra mekan haritası çalışmaları, drone çekimi ve video reklam hizmeti ile de işletmenize katma değer sağlıyor. Profesyonel iç ve dış mekan çekimleriyle işletmenizi dünyaya açmak için daha fazla beklemeyin, siz de Sanal Turcu’nun kapsamlı hizmetlerinden yararlanmaya hemen başlayın!

Daha Fazla Bilgi Alın

Güncellenme Tarihi
29 Haziran 2021

Yazar

adnan receloglu
Bu Yazıyı Paylaşın

Siz de Yapılarınızın İç Mekan Haritasını Oluşturabilirsiniz!

İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de 360 derece sanal tur hizmeti vermekteyiz.

© Copyright 2019 - 2021 | Designed by ordek.co | All Rights Reserved