Sosyal Mesafe Sınırı, Hiç Bu Kadar Sınırsız Olmamıştı!

Güncellenme Tarihi
23 Haziran 2021

Dijital dönüşüm çalışmaları, pandemi süreci boyunca işletmelere büyük kolaylıklar sağladı. Yeni nesil dijital çözümlerden olan 3D sanal turlar ise bunlar arasında şüphesiz en öne çıkan hizmetlerden biri. Peki, hayatı eve sığdıran bu benzersiz teknolojiyle siz hala tanışmadınız mı?

Teknolojinin olağanüstü gelişimi ile birlikte dijitalleşme gereksinimi, 2000’li yılların başından itibaren hayatın her alanında ivme kazanmaya devam etti. Özellikle 2019’un son çeyreğinde patlak veren küresel salgın, görece opsiyonel olan bu gereksinimi tamamıyla zorunlu hale getirerek dijitalleşme çalışmalarına yepyeni bir boyut kattı.

Sosyal yaşamın kısıtlanması nedeniyle bireyler, pandemi süreci boyunca gerek iş gerekse de özel yaşamlarını kesintisiz sürdürebilmek için sanal dünyaya akın etti. Peki, alışılagelen ve ihtiyaç duyulan tüm faaliyetler dijital dünyada gerçekten de yer alabilir mi?

Dijital Çözümler, Artık İş ve Eğlenceden Daha Fazlasını Sunuyor

Başlangıçtan bugüne insanın doğasında var olan “hareketlilik”, pandemi döneminde alışılmamış bir şekilde sekteye uğrayarak neredeyse durma noktasına ulaştı. Seyahat kısıtlamaları bir yana, evden dışarıya adım atmak dahi bu süreçte imkansıza eş değer bir hale geldi. Dijital ortamlar ise bu dönemin en büyük kurtarıcıları olarak daha önce hiç olmadığı kadar ön plana çıktı. Günümüz toplumunun rutinini oluşturan tüm iş ve davranışlar, işte bu sayede kaldığı yerden devam edebiliyor. 

Bugünlerde ofislerin yerini dijital platformlar ve online toplantılar, aile ve arkadaşlarla yapılan programların yerini ise görüntülü konuşmalar alıyor. Ancak dijitalleşme sayesinde hayat her ne kadar eve sığdıysa da, dünya dört duvarın sınırlarından çok daha fazlası. Bu noktada ise sanal gezintiler, insanlara evlerinin konforunda yepyeni yerler keşfedebilme imkanı sağlıyor.

3 Boyutlu Sanal Turlar ile Tüm Mekanlar Evlere Taşınıyor

İster evinizin iki sokak ötesi, isterseniz de dünyanın öbür ucu… 360° sanal tur teknolojisi ile pencereniz siz nereye isterseniz oraya açılıyor! İstediğiniz mekanın tüm detaylarını ekran veya VR gözlükleri aracılığıyla görebilmenize olanak tanıyan interaktif turlar; bilgi, eğlence ve gezi imkanını bir arada sunması bakımından “yeni normal” yaşamın en gözde seçeneklerinden birini oluşturuyor.

Dünyanın farklı şehirleri, kültür mirasları, doğal güzellikler, en şık mekanlar, müzeler, galeriler, hayalinizdeki ev ve çok daha fazlası, 360° çekim teknolojisi ile konumundan bağımsız hale geliyor. Ve sınırları aşan bu teknoloji, bu yönüyle bireyler kadar işletmeler için de çok büyük avantajlar sağlıyor.  

3D Çekim Hizmeti İşletmelerin Can Suyu Oluyor

3D lazer tur ve sanal gerçeklik teknolojisi, emlak sektörü başta olmak üzere mekana dayalı tüm sektörlerde iş süreçlerinin en verimli şekilde yürütebilmesini sağlıyor. Müşterilerin online olarak tüm mekanı incelemesine olanak tanıyan bu hizmetler; gayrimenkullerin yanı sıra kafeler, restoranlar, oteller, üretim tesisleri ve daha pek çok alanı geniş bir kitleye açıyor. Üstelik yalnızca tek bir link veya kod aracılığıyla!

Sanal Turcu ile Mekanınızı Dijitale, İşletmenizi Geleceğe Taşıyın! 

Müşteri kitlesini genişletmenin beraberinde zaman tasarrufu da sağlayan 3D scan teknolojisi, işletmenizi ve hizmetlerinizi dijitale taşımanız için sizi de somut bir adım atmaya çağırıyor. “Bu konuda en kapsamlı hizmeti nereden alabilirim?” diyenlerdenseniz, şu an tam olarak doğru yerdesiniz! 

Matterport teknolojisi ile işletmelere efektif ve kârlı çözümler sunan Sanal Turcu; 360 derece sanal tur çekiminden mekan haritası çalışmalarına, drone çekiminden video reklam hizmetine kadar pek çok alanda işletmenizin ihtiyaçlarını karşılamak için bir tık uzağınızda. Öyleyse şimdi, işinizde fark yaratmanın tam zamanı!

Daha Fazla Bilgi Alın

Güncellenme Tarihi
23 Haziran 2021

Yazar

adnan receloglu
Bu Yazıyı Paylaşın

Siz de Yapılarınızın İç Mekan Haritasını Oluşturabilirsiniz!

İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de 360 derece sanal tur hizmeti vermekteyiz.

© Copyright 2019 - 2021 | Designed by ordek.co | All Rights Reserved