Sanal Turların Otel İşletmelerine Sunduğu 8 Benzersiz Fırsat

Güncellenme Tarihi
4 Ağustos 2021

Dijital dönüşümle birlikte siz de işletmenizi online’a taşıyıp hedef kitlenizi büyüttünüz. Ancak durmaksızın ilerleyen teknoloji, bu konuda elde ettiğiniz rekabet avantajını sürdürmenizi zorlaştırabilir. O halde şimdi, interaktif tur hizmeti ile işletmenizin gücünü geleceğe taşımanın tam zamanı!

İşletmenizin tanıtımını yalnızca geleneksel medya araçlarıyla yaptığınız yıllar, bugün baktığınızda ne kadar da eskide kalmış değil mi? Dijital dönüşümden yeni yeni bahsedilmeye başlanan dönemleri bir düşünün. O zamanlar işletmenizi tek tıkla dünyaya açma fikri size de çok cazip geldi ve bunun için vakit kaybetmeksizin kapsamlı bir yapılanma sürecine adım attınız. Şimdi ise gerek kendi online varlıklarınız gerekse de üye olduğunuz dijital platformlar aracılığıyla, muhtemelen dünyanın her yerinden rezervasyon talepleri alıyorsunuz.

Peki, Rakiplerinizden Sıyrılmak için Neler Yapıyorsunuz?

Peki, Rakiplerinizden Sıyrılmak için Neler Yapıyorsunuz?

Başarıyla sürdürdüğünüz çevrim içi tanıtım çalışmalarını çevrenizdeki işletmeler de benzer stratejilerle uygulayarak rekabet konusundaki yükselişini sürdürüyor. Bir yandan tüm bunlar olurken, diğer yandan teknoloji de hızına hız katarak gelişmeye devam ediyor. Bu da size çok daha yenilikçi çalışmalarla sektörünüzde yeniden öne çıkma imkânı sunuyor. Bu yenilikçi çalışmaların en iddialı alternatiflerinden birini de şüphesiz 3D sanal turlar oluşturuyor. 

otel 3d sanal tur fiyatları

Bir mekânın dijital ortam üzerinden tüm detaylarıyla incelenebilmesine olanak tanıyan sanal gezintiler, otel işletmelerine eşsiz fırsatlar sunuyor. Odalardan koridorlara, çeşitli ortak kullanım alanlarından mutfak bölümüne kadar her alanın 360° görüntülenebildiği 3 boyutlu sanal turlarla siz de potansiyel ziyaretçilerinize gerçek bir ön keşif deneyimi sunabilirsiniz. Bu teknolojinin sunduğu tüm cazip fırsatlar için okumaya devam edin!

360° Sanal Turlar İşletmenize Ne Gibi Avantajlar Sağlayabilir?

360° Sanal Turlar İşletmenize Ne Gibi Avantajlar Sağlayabilir?

 1. Matterport Teknolojisi ile Detaylı Tarama

  Lazer ölçümü sayesinde sanal gerçekliğe yeni ve daha gerçekçi bir boyut katan Matterport teknolojisi, 3D scan (3 boyutlu tarama) tekniği ile iç mekanların birebir görüntülenebilmesine olanak tanır. Bu sayede elde edilecek etkileşimli görsel içerikler, ziyaretçi adaylarının güven duygusunu artırarak sizi tercih etmesini kolaylaştırır.

 2. Milimetrik Ölçümlere Sahip Mekân Haritası Çalışmaları

  İşletmenizin her noktasını doğru ölçümlerle tespit eden 3D çekim teknolojisi, 2 ve 3 boyutlu kat planlarının oluşturulmasına imkân sağlayarak ilerleyen süreçteki yenileme çalışmalarınız için de oldukça ayrıntılı bir plan sunar.

 3. Açıklama Etiketleriyle Tam Rehberlik

  Matterport Media aracılığıyla sunulan 3D lazer tur hizmetinde, Mattertag adı verilen etiketlerle dilediğiniz alana ekstra açıklamalar ekleyebilirsiniz. Böylece müşterilerinizin işletmenizi online olarak gezmesini sağlarken, aynı zamanda tüm olası sorularına yanıt verebilirsiniz.

 4. Tüm Cihazlara Uyumlu Erişim

  Müşterileriniz sizi ister bilgisayar isterse de akıllı telefonları üzerinden keşfetsin; tüm cihazlara uyumlu 360° gezinti imkânı sayesinde işletmenizi diledikleri yerde, diledikleri zaman gezebilirler.

 5. Tüm Kanallara Bağlantı Ekleme İmkânı

  İşletmenizin web sitesine kolayca entegre edebileceğiniz 360° çekim görüntülerini, aynı zamanda link veya kod aracılığıyla SMS, e-posta ve WhatsApp gibi kanallar üzerinden de potansiyel müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.  

 6. Siz ve Ziyaretçileriniz için Ekstra Zaman Tasarrufu

  Sanal gezinti teknolojisi sayesinde müşterileriniz, rezervasyon öncesinde ve konaklama esnasında işletmenizi rehberlik ihtiyacı duymaksızın keşfedebilir. Böylece karşılıklı olarak zamandan tasarruf ederken, aynı zamanda müşteri memnuniyetini de maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

 7. Yeni İstihdam Süreçlerinde Verimli Oryantasyon

  VR gözlüklerle düzenleyeceğiniz sanal gerçeklik turları ile personellerinizin eğitim süreçlerini de verimli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca düğün veya konferans gibi organizasyonlar için toplantı salonlarınızı görmek isteyen potansiyel müşterileriniz, VR gözlükler aracılığıyla ilgili mekanlarda etraflıca bir inceleme yapabilir.

 8. Video Reklam Hizmeti ile Tüm Kanallarda Etkili Tanıtım İmkânı

  3D Scan tekniği ile elde edilerek birleştirilen hareketli görüntüler, talebiniz doğrultusunda 4K tanıtım videolarına da dönüştürülebilir. Böylece işletmenizi, video içerik platformları başta olmak üzere TV reklamları ile de geniş bir kitleye tanıtabilirsiniz.

İş süreçlerinizi çok daha kolay bir hale getirirken kazancınızı da ikiye katlayacak yeni nesil görüntüleme teknolojileri, Sanal Turcu ile sadece bir tık uzağınızda! 

Daha Fazla Bilgi Alın

Güncellenme Tarihi
4 Ağustos 2021

Yazar

adnan receloglu
Bu Yazıyı Paylaşın

Siz de Yapılarınızın İç Mekan Haritasını Oluşturabilirsiniz!

İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de 360 derece sanal tur hizmeti vermekteyiz.

© Copyright 2019 - 2021 | Designed by ordek.co | All Rights Reserved