Neden 3D Lazer Tur Hizmeti Vermelisiniz?

Güncellenme Tarihi
23 Haziran 2021

Dijital dönüşüm sürecine hızla ayak uyduran şirketler çoktan sanal gerçeklik dünyasına adımını attı. Siz de geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan VR ile hemen tanışın ve modern çağın yeniliklerinden geri kalmayın!

VR teknolojisi, sağladığı pek çok avantajla şirketlere büyük getiriler sunmakla birlikte müşterileri de fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Üstelik VR, 2011 yılında geliştirilen Matterport sistemi ile artık beklentinin çok daha ötesinde hizmetler sunuyor. 3D lazer tur olarak da adlandırılan 3 boyutlu sanal tur imkanı ile Matterport teknolojisi, özel kameraları ile mekanları detaylı bir taramadan geçiriyor. Ve bu işlemin ardından mekanların “bebek evi” olarak da nitelendirilen, tamamen gerçek ölçülere sahip üç boyutlu modelleri ve krokileri elde ediliyor.

İç ve dış mekan fark etmeksizin her alanda uygulanabilen 3D scan, inşaat, konut, kültür ve etkinlik alanları gibi pek çok alan için farklı sektörler tarafından tercih ediliyor. Ayrıca lazer ölçümleri sayesinde 3D çekimi yapılan mekanların tüm ölçüleri izleyiciler ile paylaşılabiliyor. Peki, bu ileri teknoloji ürününden neden faydalanmanız gerekiyor? Gelin, bir bakalım:

Bir Emlakçı Ya da Gayrimenkul Danışmanı Mısınız?

Nesiller değiştikçe hedef kitlenin istek ve ihtiyaçları da sürekli olarak değişiyor. Dolayısıyla pazarlama sektöründe rakiplerin gerisinde kalmamak için her zaman dinamik olmak gerekiyor. Emlak sektörü de bu pazarlama kollarından biri ve günümüze baktığımızda emlak sektörünün yeni hedef kitlesini büyük oranda Y kuşağı oluşturuyor. Teknolojinin gelişim sürecine yetişme çağında tanık olan bu nesil, geleneksel kanallar yerine dijital mecralara yöneliyor. Dolayısıyla söz konusu kitlenin dikkatini çekebilmek adına dijital ortamda çekici görsel varlıklar oluşturmak gerekiyor. Bunun en etkili yolu ise 3D lazer tur oluyor.

Bir gayrimenkul danışmanıysanız, kariyer profiliniz için teknolojinin sunduğu imkanlardan maksimum düzeyde faydalanmanız fazlasıyla önem taşıyor. Bu rekabetçi sektör içerisinde çağdaş duruşunuz ile fark yaratarak bir adım öne çıkmanız mümkün. Ayrıca çizdiğiniz profesyonel görünüm; müşterilerin ilgisini çekmeniz, sektörde itibar kazanmanız ve daha fazla kar elde etmeniz için iyi bir fırsat olacaktır. Tabii, bunun için de yine son teknolojili 360° sanal tur en etkili araç!

Yeme-İçme Sektörü de Sanal Tur İmkanlarından Faydalanıyor!    

Gelişen teknoloji ve sosyal ağlarla birlikte kültürel etkileşim de sınırsız hale geldi. Bu etkileşimden en önemli payı alan sektörlerden biri de yeme-içme sektörü oldu. Artık adım başı farklı dekorasyonlara ve kültürel ögelere sahip cafe’ler ve restaurantlar bulunuyor. 

Hal böyle olunca, onca seçenek arasından en iyi olanı tercih etmek isteyen insanlar mekanlara gitmeden önce internet üzerinde bir ön araştırma gerçekleştiriyor. Ve tabii ki hakkında en kaliteli ve en çok bilgiye ulaştıkları mekanlar diğerlerinin önüne geçiyor. Yani bu sektörde yer alıyorsanız, potansiyel ziyaretçilerinizi kendinize çekmek için 3D sanal tur fazlasıyla etkili bir tanıtım aracı oluyor!

Etkinlik Alanları, Sergiler, Müzeler… Artık Herkes Sanal Gerçeklik Dünyasında!

Kültürel etkinlikler, anlatma kaygısında olduğu her şeyi 3D sanal tur sayesinde artık daha büyük kitlelere aktarabiliyor! Dünyanın neresinde olursa olsun, düzenlenen bir sergi ya da tüm insanlığın ortak mirası olan müze eserleri 360° gezinti imkanıyla küresel çapta milyarlarca insana aynı anda ulaşıyor. Eğer siz de bu tür kültürel etkinliklerin içerisinde aktif olarak bulunuyor ve daha çok insanla etkileşime geçmek istiyorsanız, bu interaktif turlardan mutlaka faydalanmanız gerekiyor.

Bu Teknoloji Tüm Ticari Mekanlarda Kullanılabiliyor!

AVM’ler, mağazalar, spor salonları, güzellik merkezleri ve daha pek çoğu… Mevcut stoklarınız hakkında bilgi vermek, hizmetlerinizi gerçekleştirdiğiniz alanların hijyen ve konforunu vurgulamak ya da geniş iç mekanlarınızla iddianızı ortaya koymak gibi tüm isteklerinizi 3D lazer tur imkanıyla karşılayabilirsiniz. Böylece hem potansiyel müşterilerinizi artırabilir hem de etkileyici bir profil oluşturabilirsiniz.

Matterport Fırsatlarından Faydalanmak için Hemen Harekete Geçin!

3D lazer tur hizmetinin, her mekan özelinde kendine has daha pek çok faydası bulunuyor. Fakat bu hizmeti neden tercih etmeniz gerektiği konusunda öne çıkan asıl konu, “yeniliklere ayak uydurma gereksinimi” oluyor. Ve hedef kitle planlamanızı yaparken, artık teknoloji odaklı bir nesile hizmet ettiğinizi unutmamanız gerekiyor! 

Sanal Turcu, uzman ekibiyle en profesyonel hizmeti sunmak adına sizlerle tanışmayı bekliyor. Öyleyse sektörünüzde fark yaratmak için siz de geç kalmadan bir adım atın!  

Daha Fazla Bilgi Alın

Güncellenme Tarihi
23 Haziran 2021

Yazar

adnan receloglu
Bu Yazıyı Paylaşın

Siz de Yapılarınızın İç Mekan Haritasını Oluşturabilirsiniz!

İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de 360 derece sanal tur hizmeti vermekteyiz.

© Copyright 2019 - 2021 | Designed by ordek.co | All Rights Reserved