Matterport Media ile Tesisinize Tüm Dünyadan Ziyaretçi Çekin

Güncellenme Tarihi
13 Temmuz 2021

Matterport teknolojisi, fabrika ve tesis yönetiminde sağladığı faydalarla verimi artırarak zaman ve maliyetten büyük oranda tasarruf edilmesini sağlıyor. Bu teknoloji, özellikle global ölçekli işletmeler için adeta bulunmaz bir nimet!

Matterport teknolojisine uyumlu 3D scan cihazları, fabrika ve tesislerin ölçekli ve gerçekçi bir modelini çıkarabilmek adına sıklıkla tercih ediliyor. Gerçekleştirilen 3D çekimler sonucunda tesislerin, genel mimarisi ve iç mekanlarındaki ekipmanları da dahil olmak üzere dijital bir ikizi oluşturuluyor. Bu sayede tesislerin tasarım ya da onarım aşamaları çok daha düşük maliyetlerle ve pratik bir şekilde yönetilebiliyor. Ayrıca tesisle ilgili eğitimler ya da tanıtımlar, uzak mesafeden dahi etkili bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Tesisinizin Tasarım Çalışmaları için Sanal Gerçeklik Teknolojisinden Faydalanabilirsiniz!

Bir tesisin tasarım ve planlama aşaması, sanıldığından çok daha kapsamlı ve zor bir süreç olabiliyor. Fakat teknolojik gelişmeler, bu sıkıntılı süreci artık olabilecek en üst seviyede kolaylaştırıyor. Özellikle 360° çekim ile oluşturulan 3D sanal tur aracılığıyla zaman ve efordan ciddi düzeyde tasarruf etmek mümkün. Nasıl mı?

3D lazer tur imkanı sağlayan Matterport teknolojisiyle, zaman alan manuel ölçümler tarihe karıştırıyor. Bunun yerini artık, BIM (Building Information Modelling) yazılımına aktarılabilen 3D nokta bulutu alıyor. Ayrıca yine 3D model üzerinde tasarımın işlevselliği kontrol edilerek, eklemeler ve çıkarmalar yapılabiliyor. Elle çizim gibi zaman alan başka bir tasarım aşaması da VR teknolojisi ile son buluyor. Bu teknoloji sayesinde kat planları çok daha kısa zaman içerisinde teslim edilebiliyor. Ayrıca dünyanın neresinde olursanız olun, tesisinizle ilgili bu süreci takip edebilir ya da ortaklarınızla paylaşabilirsiniz!

Eğitim ve Tanıtımlar için Benzersiz Bir Fırsat!

3 boyutlu sanal tur ile iş yerinizde çalışmaya yeni başlayacak ya da ziyaret gerçekleştirecek tüm personellere, tesisinizi pratik ve detaylı bir şekilde tanıtabilirsiniz. Sanal gezinti, zaman ve enerjiden tasarruf sağlamakla birlikte aynı zamanda tesisinizde girilmesi tehlikeli ve karmaşık planlı alanların tanıtımı için de çalışanlarınıza güvenli bir deneyim imkanı sunuyor. Böylece personel eğitimleri çok daha kolaylaşıyor ve hız kazanıyor.

Eğitimin yanı sıra tanıtım için de 360° sanal tur oldukça etkili! 360° gezintiler, yatırımcılar ve müşterilerle gerçekleştirilen görüşmelerde tesisinizi tepeden tırnağa tüm detaylarıyla tanıtmanıza imkan sağlıyor. Üstelik çok kolay bir şekilde paylaşılabilen veriler, bu konu özelinde yapılan iş seyahatlerinin zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor. Bu durum, özellikle global ölçekli şirketlere hem daha fazla yatırımcı çekmek hem de seyahat masraflarından tasarruf etmek adına ciddi kazanımlar sunuyor.

Ekipmanlarınızın Kontrolünü Her Zaman Elinizde Tutabilirsiniz!

Tesisinizin iç mekan düzenlemesi ve ekipmanlarınızın verimli bir şekilde çalışmasında da Matterport teknolojisi geniş ölçekli imkanlar sunuyor. Bu teknolojiden faydalanarak tesis içerisinde sanal gezintiler gerçekleştirebilir, ölçümler alabilir ve ekipmanların mesafe düzenlemelerini kusursuz biçimde yapabilirsiniz.

İşte böylece hatalı saha planlamalarının sebep olduğu ekipman çatışması ve sipariş değişikliklerinin önüne geçerek zaman ve maliyetten tasarruf etmeniz mümkün! Ayrıca tesisinizin belirli bölgeleri için yeniden modelleme ve onarım planlaması da çıkarabilirsiniz.

Bakım için Gerekli Belgelerin Hepsini Bir Araya Toplayın

Matterport’un 3D hizmetleri, elinizdeki tüm ekipmanların bakım, onarım ve eğitim bilgilerini Mattertags ile kayıt altına almaya da yardımcı oluyor. Böylece personellere bağlı kalmadan tüm ekipmanların ve bulundukları yerlerin bilgisine kolaylıkla erişilebiliyor. Ayrıca bakım için belgeler arasında kaybolmaya da gerek kalmıyor! Matterport platformuyla oluşturulan veriler tek bir yerde depolanıyor ve gerektiğinde tüm bakım personeliyle kolayca paylaşılabiliyor.

Sanal Turcu ile Matterport Hizmetlerinden Hemen Faydalanmaya Başlayın!

Sanal Turcu, üstün kaliteli sanal gerçeklik verileri sunan Matterport teknolojisinden faydalanarak pek çok sektör için uzman çözümler sunuyor. Böylece global emlak sektöründen yerel işletmelere kadar pek çok alanda 3D çekimler gerçekleştirilebiliyor. Siz de tesisinizi öne çıkarmak adına en iyi hizmeti almak için hemen Sanal Turcu ile iletişime geçin

Daha Fazla Bilgi Alın

Güncellenme Tarihi
13 Temmuz 2021

Yazar

adnan receloglu
Bu Yazıyı Paylaşın

Siz de Yapılarınızın İç Mekan Haritasını Oluşturabilirsiniz!

İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de 360 derece sanal tur hizmeti vermekteyiz.

© Copyright 2019 - 2024 | Designed by ordek.co | All Rights Reserved