Matterport ile Alternatif Eğitimde Maksimum Verim

Güncellenme Tarihi
9 Ağustos 2021

Eğitim kurumları ve iş yerlerinde öğrenim süreçlerinin yüzde 100’e kadar dijitalleşmesini sağlayan Matterport 3D Scan teknolojisi ile siz de işinizi kolaylaştırmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz! Peki, tam olarak nasıl?

İçinde bulunduğumuz zaman, “Bilgi Çağı” olarak adlandırılıyor. Ve bunun tam karşılığı olarak, günümüzde insanlar diledikleri bilgiye oldukları yerden ulaşabiliyor. Ancak söz konusu mesleki bilgi ise “sahaya inmek”, nitelikli öğrenmenin hala en büyük şartlarından birini oluşturuyor. Bu nedenle mesleki eğitim veren kurumlardan ticari işletmelere kadar pek çok kuruluş, öğrenciler ve çalışanları için çeşitli alanlarda uygulamalı etütler düzenliyor. Hayat şartlarının sürekli değiştiği günümüzde, tüm eğitim ve oryantasyon faaliyetlerini dijital ortamda gerçekleştirebilmek mümkün mü dersiniz? Bu konuda hala soru işaretleriniz varsa, Matterport 3 boyutlu tarama teknolojisiyle tanışın!

Matterport Nedir?

ABD’de 2011 yılından beri faaliyet gösteren bir 3 boyutlu medya platform şirketi olan Matterport, geliştirdiği teknolojilerle günümüzde VR (virtual reality – sanal gerçeklik) çalışmalarına liderlik ediyor. Şirketin geliştirdiği Matterport adı verilen 3D lazer tarama teknolojisi, mekan görüntülerinin gerçeğe en yakın şekilde 3 boyutlu olarak alınmasını sağlıyor. Yapılan ölçümlerin ve 3D çekimlerin birleştirilmesi sonucu ise mekanların gezilebilir dijital ikizleri yaratılmış oluyor.

VR gözlükleri veya ekran üzerinden interaktif tur yapılabilmesine imkan tanıyan Matterport Media teknolojisi, kullanıcılara aynı zamanda mekanın iç alan ölçülerini de veriyor. Bunun için ise görselde ilgili alana tıklanması/dokunulması yeterli oluyor. Ayrıca 3 boyutlu sanal tur düzenleyen kullanıcılar, görüntülere eklenen Mattertag adlı açıklama etiketleriyle daha fazla bilgi alma şansına da sahip oluyor. Böylece kullanıcılar sanal gezintilerini diledikleri yerde ve rehbere ihtiyaç duymaksızın detaylı olarak tamamlayabiliyor.

3D Sanal Tur Hizmetinizi Nasıl Paylaşabilirsiniz?

360° çekim görüntüleri, işletmelerin web sitelerine veya online eğitim platformlarına pratik bir şekilde entegre edilebiliyor. 3D lazer tur hizmeti aynı zamanda, link veya kod olarak mesajlaşma uygulamaları ve e-posta üzerinden de paylaşılabiliyor. 360° sanal tur hizmeti kullanıcılara sadece gerçek bir tur imkanı değil, mekanın 2 ve 3 boyutlu kat planları ile mekan haritasını da görebilme olanağı sunuyor. Böylece kişiler nerede olursa olsun, işletmeye dair bilmeleri gereken en ince detaylara bile hakim olabiliyor. Üstelik Matterport’un güçlü altyapısı sayesinde, görüntüler çok yüksek çözünürlükte olmasına rağmen tüm cihazlar ve işletim sistemleri üzerinden hızlı bir şekilde izlenebiliyor.

Yeni Personellerinizi VR Teknolojisi ile Deneyimli Ekiplere Dönüştürün

Dijital dönüşüm sayesinde son yıllarda sadece iş modelinizi geliştirmekle kalmadınız, proje süreçlerinin yönetimini ve çalışanlarınızın koordinasyonunu da güçlendirdiniz. Ve şimdi en yeni dijital çözümlerle, istihdam ettiğiniz yeni personellerinizin eğitim aşamalarında da devrim yaratma zamanı! VR gözlüklerle destekleyeceğiniz 360° gezinti imkanıyla çalışan adaylarınız, işe başlangıç gününden itibaren ekibinize tamamen uyumlu bir şekilde donanım kazanabilir. Böylece süreçlerinizde herhangi bir aksaklık yaşanmaksızın, işletmenizin iş kapasitesini artırabilirsiniz.

Matterport Media Hangi Eğitimlerde Kullanılabilir?

  • Gemi personellerinin oryantasyon süreci,
  • Makine odalarındaki bölmelerin ve işlevlerinin öğretilmesi,
  • Tersane çalışanları için saha hakimiyetinin artırılması,
  • Otel işletmelerinde odaların ve ortak kullanım alanlarının ön izlemesi,
  • Kapalı alan sporlarında müsabaka öncesi parkur hakimiyetinin sağlanması,
  • AVM çalışanları için sorumluluk bölgelerinin belirlenmesi ve incelenmesi,
  • Fabrika denetim çalışanları için alan eğitimi,
  • Öğretim kurumlarında öğrencilere sunulan imkanların aktarımı vb.

Siz de Yapılarınızın İç Mekan Haritasını Oluşturabilirsiniz!

İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de 360 derece sanal tur hizmeti vermekteyiz.

© Copyright 2019 - 2021 | Designed by ordek.co | All Rights Reserved