İnteraktif Turlarla Hedef Kitlenizi Dünyaya Açın

Güncellenme Tarihi
13 Temmuz 2021

Emlakçılık, otel işletmeciliği, galeri ve müzecilik, restoran işletmeciliği vb. mekâna dayalı sektörlerde müşterilere ulaşmanın ve onları ikna etmenin en etkili yolu, yerinde inceleme yapılmasından geçiyor. Fakat bu, 3D sanal tur hizmeti ile işletmenizin dünyanın her yerinden ziyaretçi çekmesine engel değil…

Bir yerel işletme sahibiyseniz, yaptığınız tanıtım ve optimizasyon çalışmalarında öncelikli olarak yerel aramaları karşılamak istersiniz. Çünkü potansiyel müşterilerinizin gün sonunda alıcıya dönüşmesi, ziyaretçi adaylarınızın bulunduğunuz bölgede olmasına bağlıdır. Ancak hızını tüm sektörler genelinde artıran dijital dönüşüm rüzgârı sayesinde artık işler değişti. Ve bu, yerel işletmelerin de küresel düzlemde rekabet edebilmesinin önünü açtı.

İster İzmir’de faaliyet gösteren bir emlak ofisi sahibi, ister Antalya’da butik bir otel işletmecisi, isterseniz de Ankara’daki bir spor kompleksinin yöneticisi olun. İşletmeniz lokasyona bağlı bir hizmet modeline sahip olsa bile, online ortamda var olduğunuz müddetçe hedef müşteri kitlenizi bulunduğunuz bölgenin çok daha ilerisine taşıyabilirsiniz. Fakat sizi bu noktada öne çıkaracak asıl faktörün, işletmenize dair zengin içerikler sunmak olduğunu unutmamalısınız. Peki, işiniz özelinde hangi içerik türleri işletmenizin görünürlüğünü maksimum seviyeye ulaştırabilir?

sanal tur nedir

Yerel İşletmelerin En Güçlü Kozu: Etkileşimli Görsel İçerikler

Günümüzün değişen tüketim alışkanlıklarından dolayı müşterilerinizin birçoğu, sizinle karşılaşmadan önce hakkınızda online araştırmalar yapıyor. Ve sizinle birebir temas kurduklarında, aslında satın alma yolculuklarının “ikna” safhasını büyük ölçüde kendileri gerçekleştirmiş oluyorlar. Bu da elbette, sizin hakkınızda karşılaştıkları içeriklerin niteliği ve niceliği ile doğru orantılı.

Sunduğunuz hizmette sizi farklı kılan noktaları anlatmak için kelimelere büyük ölçüde ihtiyaç duysanız da görsel içerikler, işletmenizin çalışma modeli doğrultusunda en güçlü yardımcınız olacak. Tabii bu, sizinle rekabet eden işletmelerin de halihazırda güçlü olduğu bir nokta. Ancak müşterileriniz iş yerinize henüz adım atmamışken, onlara işletmenizin her noktasını gezdirerek rakiplerinizden bir adım öne çıkmanız mümkün. Nasıl mı? Sanal gezinti hizmeti sayesinde!

3 Boyutlu Sanal Tur Hizmeti Hangi İşletmeler için Uygun?

 • Emlak ve gayrimenkul sektörü,
 • Spor salonları,
 • Hastaneler,
 • Okullar,
 • Düğün ve konferans salonları,
 • Alışveriş merkezleri,
 • Mağazalar,
 • Müze ve sanat galerileri,
 • Kafe ve restoranlar,
 • Fabrikalar,
 • Oteller,
 • Güzellik merkezleri, spa ve masaj salonları
 • Gemi ve tersaneler…

Kısacası; müşterilerinize yerinde hizmet sunduğunuz herhangi bir işletmeye sahipseniz, 360° sanal tur aracılığıyla potansiyel müşterilerinize çok daha kapsamlı bir tanıtım ve keşif imkanı sunabilirsiniz. VR teknolojisi ile sanal gerçeklik deneyimine de imkan tanıyan 360° gezintiyle ayrıca, personel alım süreçlerinizde çalışan adaylarınızın oryantasyon süreçlerini de kolayca tamamlayabilirsiniz.

Potansiyel Müşterileriniz Sanal Gezinti İmkanından Nasıl Yararlanabilir?

Müşteri adaylarınız hangi şehir veya ülkede olursa olsun, web siteniz veya sahibinden.com’a kolayca entegre edebileceğiniz 3D lazer tur olanağı ile işletmenizi dilediği an gezebilir. Ayrıca diğer yayın ve iletişim kanallarınıza ekleyeceğiniz tek bir link veya kod aracılığıyla, hedef kitlenize işletmenizin 3D scan (3 boyutlu tarama) görüntülerini iletebilirsiniz. 

3D çekim sayesinde ayrıca, mekân haritası ve ilgili alanlara ekleyeceğiniz açıklama etiketleriyle alıcı adaylarına rehberlik hizmeti sunmanız da mümkün. Böylece siz zamandan tasarruf ederken, potansiyel müşterileriniz ise işletmenize dair merak ettiği tüm soruların yanıtlarına kolayca ulaşabilir. Nasıl, kulağa oldukça cazip geliyor değil mi?

İşletmenizin Tanıtımı için Çok Daha Fazlasına Ne Dersiniz?

Matterport Media teknolojisi ile 360° çekim alanında profesyonel çözümler sunan Sanal Turcu; işletmenize yüksek katma değer sağlamak amacıyla aynı zamanda 360° fotoğraf, drone çekimi ve 4K video reklam hizmeti de sunuyor. Siz de nitelikli tanıtım çalışmalarıyla işletmenize maksimum görünürlük ve kâr sağlamak istiyorsanız, Sanal Turcu’nun tekliflerini hemen şimdi değerlendirmeye başlayın!

Daha Fazla Bilgi Alın

Güncellenme Tarihi
13 Temmuz 2021

Yazar

adnan receloglu
Bu Yazıyı Paylaşın

Siz de Yapılarınızın İç Mekan Haritasını Oluşturabilirsiniz!

İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de 360 derece sanal tur hizmeti vermekteyiz.

© Copyright 2019 - 2021 | Designed by ordek.co | All Rights Reserved